Mafia Definitive Edition için yeni bir video yayınlandı

Hangar 13 tarafından geliştirilen Mafia Definitive Edition oyununa dair PC Gaming Show etkinliğinde bir video paylaşıldı. Mafia II ve Mafia III için yaptığı remastered oyunlar yüzünden eleştiri yağmuruna tutulan Hangar 13, bunlardan bir ders çıkarmış gibi gözüküyor.

Mafia Definitive Edition için PC Gaming Show etkinliğinde yeni bir video yayınlandı

Biliyorsunuz Hangar 13, Mafia III’ün kendisini, Mafia II ve Mafia III oyunlarının da remastered sürümünü geliştiren ekip. Mafia III’te aldıkları olumsuz yorumların ardından serinin başına şöyle bir oturup, remastered yapayım derken eline yüzüne bulaştırmışlardı. Mafia II Definitive Edition için yayınladığımız incelemede de bundan bahsetmiştik.

İşte bugün PC Gamer tarafından düzenlenen PC Gaming Show etkinliğinde diğer iki oyundan farklı olarak remake sürümünü geliştirdikleri Mafia Definitive Edition için bir video gösterdiler.

Hangar 13 Başkanı ve Ticaret Müdürü Haden Blackman ise Mafia Definitive Edition’u diğerlerinden ayıranın ne olduğunu açıklarken kesin ifadelere yer verdi. Oyundaki neredeyse her şeyin yeniden yapıldığını, sinematiklerin yeniden çekildiğini, oynanışın tamamen yeniden inşa edildiğini vurguladı. Aynı zamanda oyunda can alıcı noktalardan bazılarına dokunmadıklarını, hikayenin aynı olduğunu fakat bütün görevleri elden geçirdiklerini belirtti. Remaster ve remake kavramlarının arasındaki fark da tam olarak burada beliriyor. Yeniden elden geçirme dediğimiz remaster işlemi -asla Mafia II ve III’te yapıldığı gibi yapılan bir şey değil- oyunun bulunduğu çağa yeniden uyarlanmasıyken, remake dediğimiz yeniden yapım işlemi oyunun orijinal dokusu dışında hemen hemen her şeyin değiştirildiği bir sürümünün yapılması demek. Umarım bu oyundan sonra Hangar 13’e bunu tekrar anlatmak zorunda kalmayız.

Mafia III, Mafia II Definitive Edition ve Mafia III Definitive Edition vakalarından sonra güvenimiz iyice sarsılsa da, Hangar 13 -ki bence başka şansı da kalmadı- bu oyun ile bizleri mutlu edecek. Mafia serisini sevenlerden beklenti daha yüksek, serinin yabancıları ise bu kıyaslamanın elbette dışında kalıyor. İki taraftan da gelecek görüşleri oyunun çıkışında göreceğiz. Oyunun çıkışı demişken, bilmeyenler için tarihi belirtmekte fayda var. Mafia Definitive Edition, bir aksilik olmazsa 28 Ağustos 2020 tarihinde çıkacak. Önümüzde iki aydan biraz daha fazla bir zaman var. Mafia’nın ilk oyununu tekrar oynamak için gayet yeterli.

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...